Wojny Drakonów i Orionów

Drakoni i ich hybrydy byli zaangażowani w większość galaktycznych wojen. Drakoni byli bezwzględnymi wojownikami i mieli jedno główne zdanie, o którym mieli bezwzględnie pamiętać. Można je podsumować w trzech słowach – zbadać, zdobyć i rozwinąć. Najbardziej intensywne wojny miały miejsce w sektorze Oriona oraz wokół Mgławicy Ring. Streszczając długie i skomplikowane opowiadanie – frakcje Wegan i Lyranów spotykając Drakonów  i ich wojownicze hybrydy, zebrali się w sojuszu, aby pokonać bardzo silnego wroga.

Oba imperia Lyranów/Weganów i Drakonów, którzy później połączyli swoje siły z innymi grupami gadów, które miały podobne interesy. Wojna toczyła się głównie w Mgławicy Pierścienia Oriona, ale niemal jednocześnie, z drugiej stroni Drakoni rozpoczęli atakować planetę Lyranów. Zniszczenia były ogromne, zabito wielu Lyran. Na szczęście dla nich, ich znaczna część została wcześniej przeniesiona do innych światów. Migrujący Lyranie na początku praktycznie nie mieli szans lecz potem wybuchli gniewem i mieli zamiar się zemścić.

Po zniszczeniu planety Lyran, wojna skoncentrowała się wokół Oriona. System gwiazd Oriona był wtedy głównie zamieszkany przez Lyran, Wegan oraz inne gady. Kiedy Lyranie dowiedzieli się o zniszczeniu ich rodzimej planety, z ogromną wściekłością zaatakowali kolonie Drakonów w Orionie i dokonali tam wielu zniszczeń. Jednak Drakoni nie pozostawili tego bez odpowiedzi. Ponadto, w tym samym czasie, niektóre humanoidy (głównie Weganie) rozpoczęli współpracę z sojuszem Drakonów, tylko dlatego, że mieli wspólne interesy, ponieważ chcieli skolonizować te same tereny. Celem Drakonów było skolonizowanie i podbicie całego sektora 9 Drogi Mlecznej, tym na którym znajduje się Ziemia.

Należy przyznać, że byli na dobrej drodze to tego. Sojusz między gadami i humanoidami jest wciąż określany jako Imperium Oriona. Według mnie Drakoni i inne gady pochodzące z Oriona nadal żyją w tej części sektora 9. Nie ma już między nimi żadnych otwartych wojen, jednak napięcie pozostało. Wciąż występują małe bitwy. Na długo przed tym, gdy Lyranie zaangażowali się w wojnę przeciwko Drakonom pobili wiele innych rodów, które miały być podległe Imperium Drakonów. Jednak wśród tych populacji stale rosło niezadowolenie, dlatego też wiele z nich postanowiło dołączyć się do Lyranów. Ten nowy sojusz doprowadził do powstania Federacji Planet, która złączyła wszystkich przeciwnych Imperium Drakonii.

Federacja ta nadal istnieje i można ją nazwać jedną z „głównych graczy” w sektorze 9. Jej członkami są cywilizacje z Konstelacji Lyra, Konstelacji Andromedy, Plejad, Iumma, Procyon, Tau Ceti, Alfa Centaurii i Eridani wszyscy pilnują dobra dziedzictwa Lyrów/Plejadan. (Więcej o plejadańskim dziedzictwie wkrótce). Ponadto, przyłączały się także cywilizacje z równoległych wszechświatów, takich jak Koldasians oraz Dal. Nawiązały one współpracę z gadami, które chciały uwolnić się spod tyranii Drakonów. W miarę upływu czasu zmienił się charakter wojny. Zaczęło się od bitew, których celem było zawłaszczenie terytorium i odkrywanie nowych światów, lecz po wielu latach zaczęło chodzić raczej o ideologię.

Wiele osobników humanoidalnych wstąpiło do Federacji Planet z jednego prostego względu – mieli oni dość bycia ofiarą Drakonów. Stopniowo zaczęli podporządkowywać się Prawu Jedynego. Zrozumieli, że ważnym jest, aby wspierać zarówno siebie samych jak i tych, wokół nas, ponieważ jest to potrzebne do rozwoju, nie tylko fizycznego ale także duchowego. Do tego czasu większość frakcji żyła według filozofii „Służenie Sobie” (STS). Filozofia ta doskonale się sprawdziła, ponieważ wierzyli, że dzięki Służeniu Sobie są Jednością i pomagają sobie nawzajem. Taki styl życia potrwałby całe wieki gdyby nie fakt, że przez liczne wojny nur ten został nieco zmodyfikowany. Zaczęto uważać, że według STS należy żyć kosztem innych. Stał się powodem wyzysku i licznych represji.

Przez zaistniałe zmiany zaczęło się robić dosyć poważnie. Ci, którzy uważali, że są ofiarami zaczęli postrzegać tych, którzy byli ponad nimi jako złych, zaś sami uważali się za dobrych. Tak więc, stało się to bardzo niesymetrycznym czynnikiem.  Oczywiście, dla kogoś kto nie wierzy, że wojna jest odpowiedzią na wszystko. Podsumowując, po jednej stronie mieliśmy Federację Planet, której filozofia brnęła w kierunku służby innym (STO). Jej członkowie rozumieli, że wsparcie i pomoc innym jest bardzo ważna, ponieważ każdy z nas jest częścią tej samej całości. Z drugiej strony zaś znajdują się Drakonie, którzy obecnie zostali połączeni z Imperium Oriona z powodu wspólnych interesów. Wojna ta ciągnęła się przez wieki.

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to będzie nieziemsko, jeśli go ocenisz, skomentujesz, albo nawet udostępnisz znajomym.

430
×

Szukaj w serwisie

×

Powyżej wpisz poszukiwane słowa