Kontakty starożytnych Majów z Obcymi

MajowieNiektórzy uczeni uważają, że cywilizacja Majów wykazuje obce wpływy, które były wynikiem paleokontaktu, czyli wizyty na Ziemi rozumnych istot obcego pochodzenia. Majowie byli niezwykle rozwinięci, jak na swoje czasy i nie jest wykluczone, że pomogli im w tym rozwoju przybysze z innych światów.

A przynajmniej jeden z ich bogów Kukulkan (wśród Azteków znany jako Quetzalcoatl) mógł być galaktycznym gościem, który nauczył Majów rolnictwa, matematyki, medycyny i astronomii. W jaki inny sposób można by objaśnić słynny kalendarz Majów – kalendarz, który potrafi przewidzieć zaćmienia słońca z dokładnością do 30 sekund? Majowie wiedzieli o planetach, które odkryte zostały całe wieki później. Byli też pierwszymi, którzy w matematyce zastosowali „zero”.

Do ostatnich lat nie istniał jednak żaden bezpośredni dowód na poparcie tej wersji zdarzeń. Sensacyjne zapowiedzi w 2011 roku Jeśli ktoś ciągle jeszcze miał wątpliwości, co do kontaktów pozaziemskich istot z naszymi starożytnymi cywilizacjami, powinien stracić je pod koniec 2011 roku. W tym właśnie okresie, poprzez Agencję Reutera, jak również znaczące gazety, jak Guardian oraz najróżniejsze portale internetowe, rozpowszechniana była pewna sensacyjna historia.

Otóż na potrzeby nowego filmu dokumentalnego o cywilizacji Majów pod tytułem „Przekaz Majów 2012 i dalej”, rząd meksykański po raz pierwszy miał upublicznić nigdy dotąd niezbadane znaleziska oraz materiały, które od lat trzymane były pod kluczem. Także Gwatemala zobowiązała się pokazać utajnione dotąd wykopaliska i przepowiednie.

Twórcy filmu zapewniali, że nie chodzi tutaj o kino fantasy ani żadne science-fiction, ale o dokument, który posiada wsparcie rządowe i będzie konsultowany przez archeologów. Informacje zawarte w filmie będą miały charakter poważny i o dużym znaczeniu dla ludzkości. Gdyby te nowe materiały i tajne dokumenty miały być rzeczywiście tak wymowne i przekonujące, wówczas mielibyśmy do czynienia z prawdziwą rewolucją w historii naszej planety.

Jeden z dowodów (?)

Majowie (4)Oto jedno ze znalezisk, które może potwierdzić istnienie przybyszów z obcych cywilizacji – podobno było utajnione przez 80 lat.

  1. Wyraźnie widoczne są aparaty latające podobne do UFO.
  2. Kometa albo asteroid poruszający się w kierunku Ziemi.
  3. Na płytce widać w środku dwa okręgi oznaczające prawdopodobnie Ziemię z płaszczem atmosfery, poniżej widoczny jest księżyc.
  4. Pojazd kosmiczny kierowany przez astronautę – 5.
  5. Pojazd kosmiczny przeznaczony do spowodowania zmiany kursu komety.

  Końca świata nie było i chyba prędko nie będzie Astronomia Majów i ich kalendarz znane były dotąd przede wszystkim z powodu zawartej w nich rzekomo przepowiedni końca świata. Tym razem uczonych zawiodła widać intuicja, wnioski okazały się zbyt pochopne, a na dodatek nowo odkryty kalendarz całą teorię końca epoki przewrócił do góry nogami.

Majowie (3)W ruinach zagubionych w dżungli Gwatemali archeolodzy amerykańscy odkryli mianowicie najstarszy znany dotychczas kalendarz Majów. Obejmuje on przedział czasu liczący ponad 6000 lat i wyraźnie wybiega poza grudzień 2012 r. Oznacza to przynajmniej tyle, że czas będzie biegł dalej – po cóż by się mieli Majowie trudzić bez celu? Na ścianach małego pomieszczenia, niczym na szkolnej tablicy, notowane były astronomiczne obserwacje.

Służyły one przypuszczalnie określaniu optymalnych terminów wojennych wypraw oraz prognozowaniu zbiorów rolniczych. Na innej ścianie wykreślono cztery przedziały czasu od ok. 935 do 6700 lat. W jakim celu wybiegali Majowie w swych obliczeniach w tak daleką przyszłość, która nie mogła mieć dla nich praktycznego znaczenia? Czy można więc bez żądnych wątpliwości stwierdzić, że starożytni Majowie kontaktowali się z przybyszami z kosmosu?

Oczywiście, aby przeprowadzić określone dowody niezbędne jest wykonanie odpowiednich badań i analiz. Trzeba popatrzeć pod mikroskopem na ślady obróbki, zbadać rodzaje narzędzi, ustalić wiek powstania znalezisk, określić analogie do innych eksponatów. Na razie tego brakuje. Istnieje wiele hipotez i domysłów na temat rewelacyjnych publikacji meksykańskiego rządu. Niektóre wiążą to wydarzenie z datą 21 grudnia 2012 roku, kiedy to – według kalendarza Majów (przed odkryciem w Xultun, w Gwatemali) – miała się zakończyć obecna epoka. Kto wie, może nawet końcem świata? A więc była idealna okazja do turystycznej reklamy Meksyku i Gwatemali.

Jeśli jednak okaże się, że wspomniane wyżej znaleziska są autentyczne, będzie to oznaczało przełom w nauce. Nawet najwięksi sceptycy będą musieli wówczas uznać te rysunki za dowód realnego kontaktu istot pozaziemskich z Majami.

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to będzie nieziemsko, jeśli go ocenisz, skomentujesz, albo nawet udostępnisz znajomym.

566
×

Szukaj w serwisie

×

Powyżej wpisz poszukiwane słowa