Cmentarz Obcych w Tybecie

SzarakUczeni nie wykluczają, że przybysze z obcych planet, odwiedzający kiedyś naszą planetę, z różnych przyczyn zmuszeni byli czasem pozostać na niej na zawsze. Świadczą o tym odkrywane w różnych miejscach na Ziemi cmentarze pozaziemskich istot. Jednym z takich miejsc są góry Bajan-Kara-Uła leżące w trudnodostępnych regionach Chin w pobliżu Tybetu. Na przełomie lat 1937-1938 archeolodzy odkryli tam niezwykłe stare cmentarzysko.

W skalnej ścianie czerniały równymi rzędami otwory krypt grzebalnych. Znalezione w nich szczątki były jednak mocno osobliwe; przypominały ludzkie, ale miały powiększone czaszki, cienkie kończyny i wzrost 110-120 cm. Na ścianach krypt zamiast napisów znaleziono kilka rysunków słońca, księżyca i gwiazd połączonych liniami utworzonymi z wybitych punktów wielkości grochu. Kamienny dyskN

ajbardziej tajemniczym znaleziskiem w grobowcach okazały się kamienne dyski o średnicy 30 cm i grubości ok. 8 mm z niewielkim otworem pośrodku. Znaleziono takich dysków 716 sztuk. Na pierwszy rzut oka przypominają one płyty gramofonowe: od środka do zewnętrznej krawędzi rozchodzą się spiralne ścieżki z drobnym tekstem hieroglificznym. Wiek powstania znaleziska oszacowano na 10.000-12.000 lat, czyli na długo przed zbudowaniem piramid egipskich.

Badaniem zagadkowych dysków zajął się pekiński profesor Tsum Um Nui. We współpracy z geologami ustalił, że kamienne płyty zawierają kobalt, chrom, molibden i inne rzadkie metale w wysokiej koncentracji niespotykanej w naturalnych skałach. Badania oscylograficzne ujawniły podwyższoną częstotliwość drgań, świadczącą o tym, że płyty były poddane działaniu wysokiego napięcia elektrycznego. I co najważniejsze: po dwudziestu latach pracy profesorowi udało się odczytać częściowo tekst na dyskach. Niestety, w czasie rewolucji kulturalnej w Chinach tajemnicze szkielety z Tybetu zaginęły, a prawie wszystkie z 716 dysków zostały zniszczone albo zagubione.

Jednak w magazynach kilku muzeów cudem zachowały się pojedyncze egzemplarze znalezisk. Ustalenia profesora uznano za błędne i antynaukowe, a na niego samego nałożono zakaz publikacji. I nic dziwnego: według wywodów profesora Tsum Um Nui ok. 10.000 lat p.n.e. w górach Bajan-Kara-Uła lądowały pozaziemskie statki kosmiczne! Profesor wyjechał do Japonii, gdzie przed śmiercią zdążył opublikować wyniki swoich badań. Twierdzi on, że napisy na dyskach zawierają m.in. informację, że statki powietrzne narodu zwanego „Dropa” kilka razy lądowały w górach Bajan-Kara-Uła, a ich wizyty nie zawsze były pokojowe.

REKLAMA

Po kolejnym lądowaniu statki nie były w stanie wystartować i  Dropa byli zmuszeni pozostać tutaj na zawsze. Próbowali nawiązać kontakty z miejscowymi ludźmi, ale ci przeganiali i zabijali ich. Stary tekst kończy się słowami: „dziesięć razy mężczyźni, kobiety i dzieci plemienia Ham chowali się w jaskiniach do wschodu słońca. Wreszcie zrozumieli, że tym razem Dropa przyszli w pokojowych zamiarach”… Artykuł został opublikowany w Japonii i na Tajwanie, a potem dotarł do Europy.

Akademia Nauk CHRL milczy na ten temat i twierdzi, że żadnego profesora Tsum Um Nui nie zna. Bajan-Kara-UłaHistoria z dyskami z Bajan-Kara-Uła pozostałaby pewnie na długo ciemną plamą, gdyby nie pewien Austriak Ernst Wegerer, interesujący się dawnymi cywilizacjami. Podczas pobytu z żoną w Chinach w 1974 roku nieoczekiwanie zauważył te dyski w muzeum w Xi’an. Oglądając wystawę goście z Austrii nie dowierzali swoim oczom: w przeszklonej witrynie stały dwa 30 centymetrowe kamienne dyski z otworami w środku!

Na ich powierzchni widoczne były spiralne bruzdy biegnące od centrum płyty. Drobne napisy były ledwie widoczne. Młoda kobieta, dyrektorka muzeum, pozwoliła Austriakom sfotografować dyski ale o ich historii i o tym, jak znalazły się w tym muzeum, nic powiedzieć nie mogła. Według niej, były to nadzwyczaj stare, kultowe przedmioty.

Po powrocie do Europy Wegerer opowiedział o swoim odkryciu Peterowi Krassa, autorowi kilku książek o zagadkach dawnej historii, związanych z kosmitami. Kiedy w 1994 roku Peter Krassa sam pojechał do Chin i zaszedł do muzeum w Xi’na, żadnych tajemniczych dysków w nim nie znalazł. Nowy dyrektor poinformował go, że dyski – jako obce elementy wystawy – dawno zostały usunięte z muzeum i los ich jest mu nieznany. W ten sposób ślad po zagadkowych znaleziskach znowu się urwał. Ale nie do końca:

  • W miejscowych legendach i podaniach zachowały się wspomnienia o żółtoskórych karłach, które przybyły z nieba i odznaczały się niezwykle odpychającym wyglądem. Według opowieści, polowali na nich „ludzie na rączych koniach”, podobni z opisu do Mongołów. Zabili wielu żółtoskórych, ale niektórzy z nich przeżyli.
  • HamW 1995 r. w chińskiej prowincji Sichuan, w której znajdują się góry Bajan-Kara-Uła, odkryto nieznane dotąd plemię. Średni wzrost członków tego plemienia nie przekracza 110 cm. Niektórzy badacze sądzą, że mogą być oni potomkami pozaziemskiego narodu Dropa. Chińscy etnolodzy pośpieszyli natychmiast z wyjaśnieniem, że obecność „pigmejów” jest skutkiem podwyższonej zawartości rtęci w miejscowej wodzie, co chyba nikogo nie przekonało.
  • W angielskich archiwach odkryto materiały z ekspedycji dr Caryla Robina Evansa, który przebywał w tamtych miejscach w Chinach w 1947 r. Okazało się, że laury pierwszeństwa za odkrycie plemienia niskich ludzi należą się temu angielskiemu badaczowi. Plemię, które on odkrył, żyło w zagubionej górskiej dolinie, bez kontaktu ze światem zewnętrznym. Jego członkowie nazywali siebie „Dzopa” – tak uczony zapisał tę nazwę. Robin Evans przebywał z górskimi pustelnikami pół roku. Nauczył się ich języka, poznał historię i tradycje. Według słów Dzopa, ich przodkowie przybyli na Ziemię z Syriusza. Nie mogli odlecieć do ojczyzny i dlatego pozostali na wieki w górach Bjan-Kara-Uła…

Zagadkowe cmentarzyska odkryto również w Peru, Meksyku i Rwandzie. Można sobie wyobrazić dwie przyczyny, dla których przybysze z kosmosu pozostali na zawsze na naszej planecie: awaria statku kosmicznego i brak możliwości powrotu do ojczyzny albo śmierć części członków desantu na skutek nieodporności na ziemskie wirusy. W każdym przypadku jest to dowód na obecność gości z obcych planet na Ziemi.

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to będzie nieziemsko, jeśli go ocenisz, skomentujesz, albo nawet udostępnisz znajomym.

344
×

Szukaj w serwisie

×

Powyżej wpisz poszukiwane słowa