Baran - Horoskop I Cechy Charakteru

Baran (po łacinie Aries) jest pierwszym znakiem zodiaku odpowiadającym sektorowi ekliptyki od 0° do 30°, licząc od punktu wiosennej równonocy. W astrologii uważa się, że Słońce znajduje się w znaku Barana od 21 marca do 21 kwietnia. Astrologiczna era Barana trwała od 2150 p.n.e. do roku 0.

Mitologia

Aries był baranem Zeusa i posiadał nie zwykłe futro z białej wełny, ale złote runo. Król Athamas, panujący w Beocji, ożenił się z Nefele, która urodziła mu dwoje prześlicznych dzieci – syna Fryksosa i córkę Helle. Po pewnym czasie Nefele znudziła się Athamasowi. Zostawił ją i wziął za żonę Ino – podstępną intrygantkę, nienawidzącą dzieci swego męża. Zła macocha postanowiła pozbyć się Fryksosa i Helle, aby uprzątnąć drogę do tronu dla własnego syna.   Namówiła kobiety w kraju, aby przesuszyły nasiona przeznaczone do siewu.

Tego roku nic nie wzeszło na żyznych polach królestwa. Ludziom groził głód. Król wysłał poselstwo do Delf, aby dowiedzieć się, jaka jest przyczyna nagłego nieurodzaju. Nie przyszło mu do głowy, aby po prostu zasięgnąć opinii kobiet siejących zboże, ale podobnie zachowują się czasem również współcześni przywódcy. Ino przekupiła jednak wysłanników króla, aby przekazali mu wiadomość, że dla zażegnania głodu konieczne jest złożenie bogom w ofierze Fryksosa – następcy tronu. Kiedy nieszczęśliwy Athamas chciał złożyć ofiarę, pojawił się baran o złotym runie.

Fryksos wskoczył ze swoją siostrą na grzbiet zwierzęcia i ten wzniósł się z obojgiem w powietrze. Helle straciła w pewnym momencie równowagę i spadła do morza, zwanego od tej pory Hellespontem. Fryksos dotarł do Kolchidy nad Morzem Czarnym i złożył barana w ofierze na jego prośbę. W podzięce za jego czyn, umieścił Zeus barana na niebie, jako gwiazdozbiór.

Symbol

Symbolem Barana, pierwszego znaku zodiaku, są stylizowane baranie rogi. Symbolem Barana jest również baran – zwierzę, które w mitologii zawsze symbolizowało odwagę i pomysłowość.

Charakter Barana

baranBaran jest urodzonym przywódcą i nic na to nie poradzisz. Już przy pierwszym spotkaniu z Baranem można dosłownie odczuć na własnej skórze podstawową cechę tego znaku zodiaku – niezbitą wiarę w siebie i własne przekonania. Nawet kiedy Baran milczy, w każdym jego geście czuć wewnętrzną twardość i stałość. Naprawdę, kłótnia z Baranem nie ma przyszłości… A przyczyna tego stanu rzeczy jest prosta:

Baran jest pierwszym znakiem całego zodiakalnego kręgu, symbolizującym rodzenie się Życia, początek wszystkich początków. Na pierwszym miejscu we Wszechświecie stoi dla Barana jego własne „JA”. Cały świat, według jego niezłomnego przekonania, obraca się wokół niego. Nic dziwnego, że Baran może po prostu nie zauważać cudzych życzeń i potrzeb, zajmując się swoimi. Jego styl polega na unikaniu krętych dróg i dążeniu do celu w najprostszy sposób. Taka wiara w siebie daje często pozytywne wyniki – zarówno otoczenie, jak i Los, rzeczywiście wychodzą naprzeciw Baranowi, pomagając mu w osiągnięciu celów.

Pewien egoizm Barana jest w dużym stopniu równoważony przez inne jego cechy. Trudno doprawdy obrażać się na człowieka, który z niesłabnącym zainteresowaniem zdolny jest poznawać świat, rzucać się bez wahania na pomoc słabszemu, czy brać za dobrą monetę wszystkie słowa swojego rozmówcy.  Baran jest szczery i prawdomówny, i tego samego oczekuje od innych. W kontaktach z Baranem można być pewnym jednego: na pewno nie trzyma noża za plecami i nie knuje potajemnie podłych intryg. Żywiołem Barana jest Ogień – napełnia go optymizmem i pasją. Jego planeta – Mars - nadaje mu charakter zdecydowania i energii.

Szczery i prawdziwy, aktywny i uparty, odważny i wielkoduszny, z wyostrzonym poczuciem sprawiedliwości, Baran jest prawdziwym liderem. Bez względu na przeszkody gotów jest iść do przodu, torując drogę tym, którzy za nim podążają.

Horoskop Barana na 2016 rok

W 2016 roku burzliwy temperament Barana będzie dodatkowo nie raz pobudzany niespokojnym i energicznym przebiegiem tego roku. Gwiazdy obiecują temu znakowi zodiaku prawdziwą feerię emocji i aktywności. Biorąc się za dowolną sprawę, Baran może w bieżącym roku wkładać w nią o wiele więcej wysiłku, niż potrzeba; będzie to momentami przypominać strzelanie do wróbla z armaty. 

Właśnie dlatego gwiazdy horoskopu radzą Baranowi, aby w 2016 roku dowolne plany dzielił na dwa, a nawet na trzy. Lepiej planować mniej, ale doprowadzić dzieło do końca. Zaleca się Baranowi słuchanie relaksującej muzyki, chodzenie na zajęcia jogi albo na pływanie, spacer na świeżym powietrzu bez celu. Panując nad swoim temperamentem, Baran może osiągnąć w tym roku sukces.

Horoskop dziecięcy na 2016 rok

Dzieci-Barany, to typowe niespokojne duchy, niestrudzeni wynalazcy i odkrywcy, a tym samym nieustanny ból głowy rodziców.  Z takimi dziećmi przytrafiają się rzeczy niepojęte - okazują się zamieszane w niewiarygodne historie, próbują uciekać z domu albo organizować rewolucję na skalę ogólnoszkolną. Wychowawca dziecka-Barana nie ma lekko, ale za to ciekawie.

Uważa się tradycyjnie, że młode Barany nie są zdolne do kłamstwa. Nie do końca jest to prawda; właściwie posiadają one szczególną intuicję, która pomaga im rozpoznać kłamstwo. Początkowo sądzą, że inni też to potrafią, dlatego wolą zawsze mówić prawdę. Z czasem poznają smutną rzeczywistość ale na szczęście zdolność do kłamstwa nie pojawia się. Są za to niewiarygodnymi fantastami, których wymysłom nie ma końca. Potrafią wyobrażać sobie to, czego na bożym świecie nigdy nie było i opowiadać o tym tak szczegółowo, że dorosłym pozostaje jedynie słuchać i wierzyć. Zdolności dzieci-Baranów są całkiem różnorakie.

Młodzi przedstawiciele tego znaku z równą łatwością radzą sobie zarówno z naukami ścisłymi, jak i humanistycznymi, nie mają też problemów z rysunkiem i muzyką. Szkolne sukcesy zależą głównie od nauczycieli: jeśli zdołają zainteresować Barana jakąś dziedziną nauki, może on przewyższyć wiedzą nie tylko swoich rówieśników, ale i samych nauczycieli. Niesłusznie mówi się czasem, że Barany na zawsze pozostają dziećmi. Bardziej prawdziwa jest opinia, że na długo zachowują one wiele cech wczesnej młodości – idealizm, współczucie, bezkompromisowość, poczucie sprawiedliwości, a także wrażliwość skrytą często pod maską cynizmu.

Sławne osoby spod znaku Barana

Vincent van Gogh, Nikita Chruszczow, Jackie Chan, Quentin Tarantino, Lady Gaga, Władimir Kliczko, Casanova, Leonardo da Vinci, Marlon Brando, Steven Seagal, Jan Sebastian Bach, Kartezjusz, Benedykt XVI, Helmut Kohl, Charlie Chaplin, Thomas Jefferson. (S)

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to będzie nieziemsko, jeśli go ocenisz, skomentujesz, albo nawet udostępnisz znajomym.

749
×

Szukaj w serwisie

×